10.05.2009 - TÂRGUL INTERNAȚIONAL DE CARTE LIBREX - Primăvara cărților la Iași, ediția a XVII-a

06.05.2009 - LIBREX-TÂRGUL NAŢIONAL DE CARTE, EDIŢIA a XVII-a, IAŞI

În perioada 6-10 mai, Editura Presa Universitară Clujeană a participat la cea de-a XVII-a ediţie a Târgului Naţional de Carte de la Iaşi, găzduită de această dată de Sala Polivalentă a oraşului.Alături de alte prestigioase edituri din ţară şi din străinătate, Presa Universiatra Clujeana a prezentat publicului ieşean cele mai recente lucrări publicate la editura noastră.

23.04.2009 - TÂRGUL INTERNAŢIONAL DE CARTE, BUDAPESTA, UNGARIA

În perioada 23-26 aprilie 2009, Editura Presa Universitară a participat la la cea de a XVI-a ediţie a Târgului Internaţional de Carte desfăşurată la Budapesta, Ungaria. Participarea la aceast eveniment cultural european a fost urmare a invitaţiei adresate editurii de către Ministerul Culturii şi Cultelor din România, în anul în care România a fost Membru de Onoare al evenimentului din capitala maghiară.

06.04.2009 - CARAVANA GAUDEAMUS 2009 - Cluj - Km 0 al culturii transilvane

DIPLOMĂ pentru aniversarea a 10 ani ai Caravanei Gaudeamus

01.04.2009 - CARAVANA GAUDEAMUS 2009, EDIŢIA A X-A, CLUJ-NAPOCA

În perioada 1-5 aprilie, Caravana Gaudeamus a poposit la Cluj-Napoca pentru cea de-a X-a ediţie a evenimentului expoziţional. Târgul de carte s-a bucurat de prezenţa unui număr mare de participanţi, reprezentând câteva dintre cele mai importante segmente din domeniile editorial şi educaţional, edituri româneşti, edituri străine reprezentate la târg de agenţii de difuzare româneşti şi un număr mare de vizitatori.