24.02.2008 - TÂRGUL INTERNAȚIONAL DE CARTE LIBREX - Primăvara cărților la Iași, ediția a XVI-a

PREMIUL MIHAIL KOGĂLNICEANU pentru editarea cărții științifice și de specialitate

20.02.2008 - LIBREX-TÂRGUL NAŢIONAL DE CARTE, EDIŢIA A XVI-A, IAŞI

Participarea editurii Presa Universitară Clujeană la cea de-a XVI-a ediţie a Târgului Naţional de Carte, Librex, desfăşurat la Iaşi, a fost răsplătită cu DIPLOMA PENTRU PARTICIPARE DE ÎNALTĂ ŢINUTĂ şi PREMIUL MIHAIL KOGĂLNICEANU, pentru editarea cărţii ştiinţifice şi de specialitate.

06.12.2007 - TÂRGUL INTERNAŢIONAL DE CARTE, DEBRECEN, UNGARIA

În perioada 6-8 decembrie 2007, Editura Presa Universitară a participat la Târg Internaţional de carte desfăşurat la Debrecen, în Ungaria. Prestigioase edituri maghiare şi internaţionale (Cambridge University Press, Oxford University Press etc.) au fost prezente la aceast eveniment cultural european.

21.11.2007 - EDIŢIA a XIV-a A TÂRGULUI DE CARTE ŞI ÎNVĂŢĂTURĂ GAUDEAMUS

Ediţia a XIV-a Târgului de Carte şi Învăţătură Gaudeamus s-a desfăşurat la Bucureşti în perioada 21-25 Noiembrie 2007. Participarea editurii Presa Universitară Clujeană a fost un real succes, în condiţiile în care manifestarea s-a bucurat de prezenţa renumitelor edituri româneşti şi străine care au stârnit interesul unui impresionant număr de vizitatori.

20.11.2007 - UNIVERSITARIA, EDIŢIA a IX-a A TÂRGULUI INTERNAŢIONAL DE SERVICII ACADEMICE

În perioada 20-22 noiembrie 2007, s-a desfăţurat la Cluj-Napoca cea de-a IX-a ediţie a Târgului Internaţional de Servicii Academice, Universitaria. Concomitent, în aceeaşi locaţie a avut loc Pro Libris, salonul editurilor transilvănene, ediţia a IV-a. Editura Presa Universitară a luat parte la eveniment, la care au mai fost prezente universităţi particulare şi de stat, dar şi instituţii de specialitate din Elveţia şi Franţa.